FANDOM


Star Wars Fanonpedia to jedna z polskich stron internetowych, na której każdy użytkownik może tworzyć swoją własną fikcję związaną z Gwiezdnymi wojnami. Oprócz artykułów o postaciach, miejscach, konfliktach oraz innych elementach sagi napisanych przez fanów gromadzimy ich twórczość literacką. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, wystarczy, że utworzysz sobie konto oraz dodasz swój pierwszy artykuł i opiszesz w nim, cokolwiek tylko zechcesz!
Artykuł polecany
Hyphosis

Hyphosis była planetą położoną na północnej części Obszaru Ekspansji oraz głównym centrum rozrywki regionu. Jej rozwój został zapoczątkowany przez odkrycie surowca znanego jako Aragan, który po odpowiednim przerafinowaniu mógł być używany jako materiał do pancerza, budowy statku lub jako narkotyk.

Za czasów Republiki Galaktycznej na Hyphosis stacjonował 37 korpus obronny WAR, który miał za zadanie ochronę planety. Chwila chwały przybyła dla nich w 20 BBY, gdy zaatakowali Separatyści, ich celem było zabójstwo senatora Darika Tilisa, którego ruchy mocno szkodziły ich interesom w okolicy. Klonom udało się obronić cel, jednak z ogromnymi stratami, gdyż zginęło ok. 15 tys. jednostek.

W 2 ABY na planecie wybuchł bunt, którego celem było obalenie imperialnych rządów Hyphosis. Ten się jednak nie udał, a Imperium powoli zaczęło wprowadzać rządy żelaznej ręki, aby nie doszło ponownie do podobnego wydarzenia.

Po upadku Imperium nikt nie rządził planetą, przez co wybuchały zamieszki na ulicach miast. Rok później nad planetą zgromadziły się siły niedobitków Imperium, a oni przejęli władzę. Na planecie się żyło podobnie jak przed 2 ABY. W 13 ABY na orbicie planety doszło do tzw. wojny trzydniowej pomiędzy siłami Cienia Imperium a Nowej Republiki. Obie frakcje znacząco ucierpiały.

W 20 ABY po połączeniu się Cienia Imperium z Najwyższym Porządkiem Hyphosis starano się ignorować. Pojawiła się korupcja, a syndykaty przestępcze rozwinęły swoją działalność na planecie.

Przeczytaj całość… | Zobacz wszystkie | Zgłoś nowy

Aktywność na forum

Najnowsze Dyskusje

Ładuję Dyskusje...

Ostatnie wpisy na blogach
Utwórz wpis

Blogi

Zobacz więcej >
Zobacz też
Sonic - footer
Wiki w kategorii kreatywne

Angry BirdsAnimeAnimangaAnuriaAo no ExorcistBakugan • Ben 10 (Ben 10 Fan FictionBen 10 Alternatywne Historie)BionicleBleachBronyCartoon NetworkCzarodziejkiDawno, dawno temuDragon BallDziedzictwo • Fairy Tail (Fairy Tail FanFairy Tail GuildFairy Tail JN)FilmyFikcyjne HistorieFikcyjne księżniczkiFineasz i FerbFive Nights at Freddy'sFredziakGenerator RexGrand Theft Auto • Gry (FangamepediaGames RandomTwoja własna gra)Gumball • Gwiezdne wojny (Biblioteka Fanonu Star WarsStar Wars Fanonpedia)H2O - Wystarczy kroplaHarry PotterHuntikJak Wytresować SmokaKomisarz AlexKraina loduKuroko no BasukeKuroshitsujiMarvelMiraculous LadybugMy Little PonyNarutoNocni Łowcy WikiOKOŃOpowiadaniaOryginalne postaciePokemonRabbideerZScooby DooSlugterraSmokełySonicStar Wars: RebelianciStickWorldSuper CyfrySword Art OnlineThe Elder Scrolls • Totalna Porażka (NFTPTDFFTotalnatorsiTPtB)TransformersWakfuWarhammer 40KWiedźminWładca PierścieniWonderlandWyobraźnia to MagiaX-menYandere SimulatorYu-Gi-OhFanon WikiWojownicyEncyklopedia o złoczyńcachFuturopedia

dodaj swoją Wiki!

Od 5 lipca 2015 zgromadziliśmy:
2002 artykuły • 48 070 edycji • 54 edytujących

O naszej wiki:

Współtwórcy tygodnia:

Ładowanie…

Administracja:

Współpraca
SSRP
Sieć Serwerów RP
Najlepsze serwery na Discordzie i wiele więcej!
Swiat Świat Star Wars
Nowości ze świata wydawniczego Gwiezdnych wojen!
HoloNet HoloNet News
Nowości, publicystyka i wszystko, co związane ze Star Wars!
60px-Wiki.png Empirepedia
Encyklopedia-wiki na temat pierwszego Expanded Universe!
Swex Star Wars Extreme
Jeden z najstarszych polskich portali publicystycznych SW!