FANDOM


STAR WARS FANONPEDIA

To świat fantazji, gdzie granicą jest wielkość Twojego umysłu…
1875 artykułów | 2022 grafik | 279 fanficów | 52 fanonpedystów
Star Wars Fanonpedia to jedna z polskich stron internetowych, na której każdy zalogowany użytkownik może tworzyć swoją własną fikcję związaną z Gwiezdnymi wojnami. Oprócz artykułów o postaciach, miejscach, konfliktach oraz innych elementach sagi napisanych przez fanów gromadzimy ich twórczość literacką. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, wystarczy, że utworzysz sobie konto oraz dodasz swój pierwszy artykuł i opiszesz w nim, cokolwiek tylko zechcesz!
Artykuł polecany
Grafika 10
Pasi

Imperium Skywalkerów to państwo powstałe na miejsce Republiki Galaktycznej tuż po wymordowaniu Rady Separatystów na Mustafarze oraz wygnania Jedi. Funkcję Imperatora pełnił Anakin Skywalker. Imperium to w okresie świetności panowało w całej galaktyce. Po zabiciu przywódcy Imperium Galaktycznego – Palpatine'a – Anakin ogłosił swoją rangę i wydalił resztki Jedi na Tython. W 12 BBC doszło do buntu Baila Organy, został on szybko spacyfikowany za pomocą klonów i Droidów typu Assassin. 8 lat później doszło do udanego zamachu na imperatora Skywalkera, zakończył się on podzieleniem na osoby wspierające lojalistów monarchii oraz na osoby wspierające nowy rząd. Imperium obejmowało odtąd I sektor w galaktyce.

Przeczytaj całość… | Zobacz wszystkie | Zgłoś nowy

Forum
Grafika 1

Najnowsze Dyskusje

Ładuję Dyskusje...

Aktualności
Grafika 8
Revanmini
Co nieco o gwiezdnowojennych RTS
Resistancenews
„Star Wars Resistance” – nowy serial
Solonews
„Han Solo” – analiza trailera
Forcesy
„Siły przeznaczenia” – powrót serialu
Mr uczeń2
„Mroczny uczeń” – recenzja powieści
Polecane filmy
Grafika 7
Solo A Star Wars Story Official Trailer

Solo A Star Wars Story Official Trailer

Solo A Star Wars Story "Risk" TV Spot ( 45)

Solo A Star Wars Story "Risk" TV Spot ( 45)

Solo A Star Wars Story "Crew" TV Spot ( 45)

Solo A Star Wars Story "Crew" TV Spot ( 45)

Współpraca
Grafika 2

If you see this, your JavaScript might be disabled or DiscordIntegrator plugin isn't working. If the latter, please contact a wiki administrator.