FANDOM


Autor: Gial Ackbar
Fanon alternatywny
Leika Pomóż mi, . Jesteś moją jedyną nadzieją.
Ten artykuł wymaga poszerzenia w oparciu o różne źródła.

Ten artykuł wymaga bardziej lub mniej gruntownej edycji, przeprowadzonej w oparciu o informacje podane w fanowskich opowiadaniach, innych artykułach lub na podstawie koncepcji autora.

Mariusz Skywalker był synem Luke'a Skywalkera i Leii Windu.

Biografia Edytuj

Urodził się w szpitalu na Rattoine. Wychowywała go matka, ponieważ ojciec Luke walczył w Nowym Sojuszu Rebeliantów przeciw Imperium Jar Jara. Gdy miał 8 lat, miał dosyć życia na Rattoine i razem z matką przenieśli się na Endor – główną planetę Nowych Rebeliantów. Tam chłopak częściej widywał się z ojcem. Gdy podrósł spotkał się z odrodzonym Palpatine'em. który chciał ożywiać również innych wymarłych Shitów. W ten sposób w roku 28 ABY powstało Ogromne Królestwo Sithów które zniszczyło Imperium Jar-Jara i Nowy Sojusz Rebeliantów i Nowy Zakon Jedi. Gdy podczas bitwy o Rattoine między Resztkami Rebeliantów a Królestwu Shitów Darth Yoda zabił Luke'a, chłopak został ostatnim Skywalkerem w galaktyce. Jakiś czas później na Yavinie zabił Imperatora z pomocą Bena Solo.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.