FANDOM


Autor: Muraga7
Fanon alternatywny
Reya
December 15 2017 00:00:00 do premiery Ostatniego Jedi.

Premiera 15 grudnia 2017.
Dołącz do dyskusji!
120px-jadka.png

Chyba nie chcecie jatki na oczach kanclerza.

Ten artykuł wymaga poprawy pod względem stylistycznym lub ponownej redakcji.

Jest to rasa zmutowanych Kaleeshów(rasa Generała Griveousa) którzy wyeulowali-zmutowali się na Mennasi ,a ich maski z czaszek "złączyły się w głową ,więc stanowią .Nie rzużnią się niczym od Kaleeshów oprucz tym że są wyźsi, mają 4 ręce ,jeden kciuk przeciwstawny u ręki i jeden kciuk przeciwstawny u nogi ,chodząna palcach .


Broń

Używają strzelb blasterowych ,z ostrzami przymocowanymi na końcu lufy .Używająteż dzid i mieczy .W wojnach używają armat jonicznych i karabinów lasetowych.Często używają też łuków.Żadko kto umie używać blasterów (takich co trzyna się w jednej ręce)


Znani Osobnicy

Zahkk Kehn-senator Keeleshii ,z plemienia Masso

Corrinoshi Dooru-Mistrz Jedi , z plemienia Voc

Komandor Trax-Komandor na wojnie domowej ,niewidomy ,z plemienia Kuriil

Zwyczaje

Gody

Gdy kobieta i męszczyzna chcą związać małżeństwo ,męszczyzna musi upolować samodzielnie Kijjo i przyniaść jego wątrobe ojcu narzeczonej .Kobieta zaś musi przygotować wieńce dla gości .Ślub odbywa się w domu kobiety ,przychodzą na nie tylko bliscy krewni .Na środku sali odbywa się obrzęd :pali się broń .

Plemiona

Istnieją 3 plemiona :Kuriil , Masso i Voc .

Plemiona mają po około 300 członków .Wioski to bardziej grody .Na terenie Keeleshiich stale są wojny domowe .Wodzowie Plemion to inaczej Konsuloo.Senatorowie są by prowadzić rozejmy i są politykami .Jest ich po 3 w każdej wiosce .

Religia

Keeleshii mają 3 bogów  : Uroo - bóg Wiedzy ,w którego wierzy plemię Masso ,Helo -bóg handlu ,w którego wierzy plemię Voc i Jutod -bóg wojny ,w którego wierzy plemię Kuiil .

Uroo w darach składają bronie i przedmioty z metalu ,Helo składają owocę i mięso ,a Jutodowi amulety .Wszystko oczywiście spalają lub wrzycajądo rzek .Inne plemiona czczą bogów innych plemion ale mniej (np.plemię Voc wierzy w Helo ale Uroo i Jutodowi też zkładają cześć)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.