FANDOM


Autor: Cashao
Alternatywy
lternatywy

Bitwa o Trix to jedno z wielu starć na planecie Trix.

Historia Edytuj

Przczyny Edytuj

Planeta Trix była bardzo ważna, ponieważ była jedną z głównych planet Atronu. Od czasów pierwszej walki o Trix niewielkie siły Republiki.

Przebieg walk Edytuj

Blokada planety Edytuj

Najpierw zaatakowano planetę za pomocą X-wingów i TIE. Ataki była zatrzymywane przez silną blokadę Founda. Do ofensywy dołączyły krążowniki i transportowce. Mariusz Skywalker wyruszył wraz ze swoją eskadrą i niszczył myśliwce Atronu. Scream został trafiony i widząc, że wróg się przedziera ztaranował generator osłon jednego ze krążowników Republiki. Found nakazał ostrzelać ztaranowany okręt. Bartek Ackbar nakazał dwóm statkom by podleciały z dwóch stron jednego z niszczycieli Atron i włączyły magnesy. Niszczyciel został rozdarty na 2 połowy. Mechatronus widząc to wystrzelił głowice w transportowce, a sam wyruszył swoim myśliwcem. Sith zniszczył eskadrę Mariusza, a następnie zestrzelił Mariusza. Mimo to Sith, też został zestrzelony. Mariusz i Kenobi stoczyli pojedynek na jednym ze statków Republiki. Starcie zakończyło sie uszkodzeniem rdzenia reaktoru statku i ucieczką dawnych towarzyszy broni. Blokada została uszkodzona. Mustafar wraz ze swoim legionem wylądował na planecie.

Projekt Ultra żołnierz Edytuj

Terror postanowił zmienic Ulton w Ultra żołnierza. W jednym z bunkrów Daktyl umieścił Energon i maszynę do projektu. Powiadomił o tym Mustafara. Wiadomość została niestety deszyfrowana przez Founda. Scream włamał się do bunkru, zaminował okopy i umieścił dużo Energonu w maszynie, która miała zmienić Ultona w Ultra żołnierza. Naukowiec rozpoczął projekt. Nagle zaatakował go Scream rozpoczął się pojedynek. Następnie przybyli żołnierze Atronu i zbomardowali bunkry. Terror w ostatnim momencie uciekł. Ulton zginął w wyniku przedawkowania Energonu. 

Skutki Edytuj

Republika po tym starciu postanowiła sie wycofać z Trix. Resztkami sił przeprowadzili odwrót.

ResztkiBunkru

Resztki bunkru Arela Thawna po 20 latach