FANDOM


 • Filmik

  |Na początek napiszę o Cieniu Mroku. Otóż zaczynam pisać go dalej od przyszłego tygodnia. W tych odcinkach zostanie opisana bitwa na Mustafarze i jej następstwa. Na przemian z nimi także będą się ukazywać opowiadania z serii Imperium Vadera, która będzie mocno powiązana z komiksem Osaczony Vader. W obu będą się zjawiać znane i lubiane postacie zarówno z Legend, jak i Kanonu. Plus Ostatni Sith - skrypt filmu będzie najczęściej aktualizowany.

  Filmik

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Dzisiaj na swoim profilu na Instagramie Jon Favreau udostępnił post, który zdradził nam, jak ma brzmieć tytuł pierwszego serialu aktorskiego Gwiezdnych wojenThe Mandalorian!

  Przypominamy, że premiera serii planowana jest na 2019 rok. Emisja odbędzie się na platformie Disney Play. Na planie już coś się dzieje, jednak o oficjalnym rozpoczęciu zdjęć nikt jeszcze nie informował. Zarówno za scenariusz, jak i reżyserię odpowiada Jon Favrenau.


  • Wpis Jona Favreau na Instagramie
  Czytaj całość >
 • Cashao

  Na wstępie powiem, że nie uznaję żadnych książek, gier, wypowiedzi reżyserów, scenarzystów i innych takich jako wytłumaczenie dziur w fabule filmu. Film powinien bronić się sam. Nie mam ochoty pisać dłuższego wstępu, więc przejdźmy do tej listy:

  1. Nowa Republika upadła z powodu ataku Imperiu-... tfu! Najwyższego Porządku. Nie mieli oni wywiadu, że nie wiedzieli o Trzeciej Gwieździe Śmierci?
  2. Nie miała Nowa Republika lwiej części Galaktyki pod swoją kontrolą i nie mogła wystawić gigantycznej floty by zniszczyć NP?
  3. Z jakiegoś powodu Nowa Republika nie zrobi sojuszu z Ruchem Oporu i nie zaatakuje Najwyższego Porządku. Przecież nie opłaca się ludziom z Republiki by zadbali oto żeby przeżyli.
  4. Wiem, że w poprzednim filmie NP rozwaliło system Hosnian, a…
  Czytaj całość >
 • Cashao

  Tak dla ułatwienia sobie i innym postanowiłem napisać tutaj kalendarium:

  • 4 ABY - bitwa o Endor
  • 4 ABY - 17 ABY - wojna Nowej Republiki z Resztkami Imperium (m.in. Nowa Republika dokonuje ofensywy w Jądrze)
  • 17 ABY - traktat pokojowy kończący wojnę: Resztki Imperium zostają zrównane do Trans-Hydiańskiego Pogranicza i wschodniej części Nowych Terytoriów. Pozostałe tereny Resztek przejmuje Nowa Republika.
  • 18 ABY - 28 ABY - Wojna Związku Huttowskiego z Nową Republiką
  • 27 ABY - Piąta bitwa o Crait
  • 29 ABY - Anaron Tarkin przejmuje władzę w Związku Huttowskim i przemianowuje go na Zewnętrznorubieżański Związek Frakcji Socjalistycznych.
  • 29 ABY - 33 ABY - Wojna Tarkińska
  • 34 ABY - Inwazja Najwyższego Porządku na Resztki Imperium i Nową Republikę i jego upadek
  • 3…
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Cześć! Tym wpisem chciałbym porównać przyrost artykułów szanownej Biblioteki Arkanii i Star Wars Fanonpedii. Niestety porównań, jeśli chodzi o przyrost stron, nie wykonuję codziennie, dlatego też posłużę się tym, co oferuje nam Centrum Społeczności na stronie Ranking polskich wiki według kategorii kreatywne, a dokładniej jej historia.

  Na ruszt najpierw wrzucimy pierwsze odnotowane przez bota Nanakiego dni miesiąca, a skupimy się na ostatnich sześciu miesiącach (marzec–sierpień 2018).

  Zaznaczę też, że w rubryce „Miesiąc” uwzględniłem dzień danego miesiąca najbliższy względem pierwszego.  Miesiąc
  Biblioteka Arkanii
  Star Wars Fanonpedia

  Marzec [1] 2 035 1 569
  Kwiecień [2] 2 079 (+44) 1 719
  Maj [3] 2 115 (+36) 1 791
  Czerwiec [4] 2 176 (+61) 1 853
  Lipiec [5] …


  Czytaj całość >
 • Cashao

  O tym i o wym

  2018-08-14 przez Cashao

  Jako iż chcę mieć jedną odznakę więcej, piszej tego bloga. 

  Poza tym chciałbym oznajmić, że zamierzam wpierw zająć się poprawą jakości mojej starej fikcji. 

  Czytaj całość >
 • Filmik

  Jak wiadomo, piszę opowiadanie alternatywne ,,Cień Mroku". Zapewne zastanowił was tytuł. Oto daję wam parę interpretacji tytułu:

  1. Postać Sakrassaumisa - jeden z jego tytułów to właśnie ,,Cień Mroku"
  2. Mroczny klimat historii - mało humorystycznych scen

  Mam nadzieję, że takie wyjaśnienia tytułu wystarczą.

  Filmik

  Czytaj całość >
 • Nihilicent

  Przeprosiny

  2018-08-02 przez Nihilicent

  Chciałem przeprosić za moje zachowanie na wiki oraz na Discordzie, w tym za:

  • Tworzenie multikont i przez to próby ominięcia blokady.
  • Obrażanie wiki oraz jej członków.
  • Wulgarne i obraźliwe komentarze pod artykułami oraz blogami na Fanonpedii.

  Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie żałuje i obiecuję poprawę.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Stało się! Poznaliśmy obsadę Epizodu IX Gwiezdnych wojen, kończącego – przynajmniej na razie – legendarną Sagę Skywalkerów.

  Na zdjęciach do filmu, które ruszają już w najbliższą środę, nie zabraknie spodziewanych przez wszystkich Daisy Ridley (Rey), Adama Drivera (Kylo Ren), Johna Boyegi (Finn), Oscara Isaaca (Poe Dameron), Lupity Nyong’o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (Hux), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Joonasa Suotamy (Chewbacca), Anthonego Danielsa (C-3PO) i Billie Lourd (Kaydel Ko Connix). W filmie pojawi się także pewna nieujawniona jeszcze postać grana przez Marka Hamilla, a legendarny Billy Dee Williams po dwóch (pięciu może?) epizodach przerwy powróci do roli Lando Calrissiana.

  Wraz z ujawnieniem obsady poznaliśmy także rozwiązanie s…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Witajcie, drogie Fanonpedystki i Fanonpedyści!

  Jak pewnie zostało to zauważone, w od wtorku do dnia dzisiejszego do wyglądu naszej wiki wprowadzano dość istotne zmiany. Z tego powodu część elementów strony mogła nie być wyświetlana prawidłowo. Cel był jednak jeden i na szczęście został już osiągnięty – modernizacja.


  Zmiany dotknęły najistotniejszych części strony. Wszystko zostało ujednolicone, tak by odtąd wyświetlało się w odcieniach błękitu, tym samym pasowało do lokalnej nawigacji i „modułów szynowych”. Najistotniejsze modyfikacje objęły:

  • Tło – domyślnie ustawiony motyw letni był przez wielu krytykowany z powodu kolorystyki i odcieni różnych od tych obecnych w innych częściach wiki. Szturmowcy na Scarif wraz z orbitującą wokół planety Gwi…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Minęło osiem lat od premiery serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów, który zadebiutował kinowym filmem pilotażowym o tym samym tytule.

  Kiedy w 2014 roku prace nad produkcją zostały zakończone, a sama historia pozostawała niedomknięta, Lucasfilm Ltd. próbował wielu metod, aby ocalić część wątków lub zakończyć te niekompletne. I tak niebawem na platformie Netflix możliwe stało się obejrzenie niewyemitowanego w telewizji sezonu 6, na swoich serwerach oficjalna StarWars.com umieściła niezrealizowane pod względem technicznym odcinki, a na rynek wyszła powieść Mroczny uczeń autorstwa Christie Golden oraz czterozeszytowy komiks Darth Maul – Son of Dathomir, wydany przez Dark Horse Comics, a niecały rok temu przedrukowany przez Marvela.

  Po tym wszystkim w…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  No cześć 😊 Jak wskazuje tytuł wpisu, zamierza mnie nie być w dniach od 16 do 23 lipca. Podejrzewam, że na Discord będę wchodził drogą mobilną, jednak nie wiem, czy będzie mi się chciało odpalać komputer, by wchodzić na wiki. Dlatego bawcie się, ile wlezie, i róbta, co chceta.

  Co robić, jeżeli zaistnieje problem?

  • Na chwilę obecną nie mamy moderatorów treści, w związku z czym, jeżeli pojawi się wandalizm, należy niezwłocznie poinformować o tym któregoś z helperów (Nanaki, Vuh i Pio387) lub niezawodnego członka VSTF – DeXarta.
  Czytaj całość >
 • Revais

  Gabinet Cieni Fanonpedii

  2018-07-05 przez Revais
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Cześć. Jak pewnie zdążyliście przeczytać, w dniach od 18 do 21 czerwca br. będę nieobecny na wiki. Ew. zajrzę parę razy ze smartfona, jeżeli będę miał dobry dostęp do Internetu.

  Ponieważ jestem jedynym administratorem, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek aktów wandalizmów zwracajcie się do moderatora dyskusji lub bezpośrednio do kogoś z grupy helperów lub VSTF (, , i ).

  Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia, Mustafar29

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 13 czerwca 2018 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez FANDOM w obydwu przypadkach.  Biblioteka Arkanii
  Star Wars Fanonpedia

  Data powstania 28 lipca 2008 5 lipca 2015
  Liczba dni istnienia 3606 1073
  Liczba artykułów 2177 1857
  Średnia liczba artykułów przypadająca na 1 dzień 0,60 1,73

  Od ostatniego porównania Biblioteka Arkanii odnotowała wzrost liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,02, a Star Wars Fa…  Czytaj całość >
 • IwanRoslin


  Kto z was nigdy nie chciał dowodzić potężnym Imperium, w dodatku rządzącym całą galaktyką i osadzonym w dobrze znanym uniwersum Gwiezdnych wojen?

  Taki to właśnie pomysł wykiełkował w głowach pracowników LucasArtsu. Gra, w której to Ty dowodzisz zastępami rebeliantów walczących z tyranią imperatora albo prowadzisz ku chwale Imperium ogromne maszyny kroczące AT-AT i nieskazitelnie białych szturmowców.

  LucasArts do pracy nad grą, która miała spełnić ich marzenie o wielkiej strategii, oddelegowało nowicjuszów ze studia Coolhand. Na początek wszystko wskazywało na to, że otrzymamy solidnego RTS’a. W 1998, kiedy świat podbijały takie perełki jak „Wrota Baldura” oraz „Mysteries of the Sith”, świat ujrzał „Star Wars Rebellion” (w UK gra otrzymała na…


  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Rada Serwera

  2018-06-11 przez Mustafar29


  Zdjęcie Nick Okres

  15 maja – 11 czerwca 2018

  15 maja – 11 czerwca 2018

  15 maja – 20 maja 2018

  • 15 maja – 16 maja 2018
  • 16 maja – 11 czerwca 2018


  15 maja – 11 czerwca 2018

  15 maja – 11 czerwca 2018

  20 maja – 11 czerwca 2018

  Zdjęcie Nick Okres

  11 czerwca – 24 czerwca 2018

  11 czerwca – 24 czerwca 2018

  11 czerwca – 18 czerwca 2018

  11 czerwca – 24 czerwca 2018

  11 czerwca – 24 czerwca 2018

  13 czerwca – 24 czerwca 2018

  18 czerwca – 24 czerwca 2018

  Zdjęcie Nick Okres

  24 czerwca – 30 czerwca 2018

  24 czerwca – 30 czerwca 2018

  24 czerwca – 25 czerwca 2018

  24 czerwca – 30 czerwca 2018

  24 czerwca – 30 czerwca 2018

  24 czerwca – 30 czerwca 2018

  24 czerwca – 30 czerwca 2018
  MEE6 24 czerwca 2018
  Tatsumaki 24 czerwca – 30 czerwca 2018

  25 czerwca – 30 czerwca 2018

  Zdjęcie Nick Okres

  30 …
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  W porozumieniu ze społecznością naszej wiki uznaliśmy, że raporty statystyczne nie będą już dłużej publikowane. Nie zmienia to jednak faktu, że statystyki wciąż będą uzupełniane – tak jak miało to miejsce wcześniej – na stronie Star Wars Fanonpedia:Statystyki.

  Ww. Statystyki nie zawierają jednak pewnej istotnej rzeczy – spisu najaktywniejszych użytkowników. Mamy jednak zamiar jakoś temu zaradzić.

  Pozdrawiam, Mustafar29

  Czytaj całość >
 • IwanRoslin

  W tym tygodniu wybrany został nowy Artykuł Polecany, Imperium Skywalkerów, do którego serdecznie odsyłam. Z ważniejszych wydarzeń, na Fanonpedię powrócił były Administrator, Henio z Tesco, zdegradowany za akt wandalizmu. Natomiast z innych wieści, głosami większości Fanonpedystów, Raporty Statyczne nie będą się już pojawiać.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (21–27 maja 2018).


  Lista użytkowników po prawej, kochani 😀 Nic dodać, nic ująć, jak to mówią.


  W mijającym tygodniu łącznie napisaliśmy 7 nowych artykuł. Tym samym mamy ich łącznie 1832.

  Reszta statystyk po prawej.

  Pozdrawiam, Mustafar29

  « Dane przedstawione w artykule zostały odczytane o 22:37 »
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (14–20 maja 2018).


  Klasycznie zaczynamy od liczby użytkowników. W tym tygodniu było naprawdę bardzo, bardzo słabo. Miejmy nadzieję, że sytuacja to poprawi się w przyszłym tygodniu 😀


  W mijającym tygodniu łącznie napisaliśmy 12 nowych artykuł. Tym samym mamy ich łącznie 1825.

  Kończąc ten wyjątkowo krótki blog, wspomnę o statystykach z Panelu Administratora, których zrzut znajduje się po prawej. Jeżeli chodzi o same wyświetlenia, to tak słabo jeszcze nie było, odkąd publikujemy statystyki…

  Pozdrawiam, Mustafar29

  « Dane przedstawione w artykule zostały odczytane o 22:39 »
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (7–13 maja 2018).


  Klasycznie zaczynamy od liczby użytkowników. W tym tygodniu wszystkich wyprzedził , który znalazł się na samym szczycie tabeli, gdzie widnieją także nicki czterech pozostałych najbardziej aktywnych fanonpedystów 😀

  A oprócz nich swój wkład w naszą wiki włożyli także i .


  W mijającym tygodniu, zupełnie tak samo jak w poprzednim, przybyło nam równe 20 nowych artykułów, a co za tym idzie, mamy ich łącznie 1813. Tym samym wciąż jesteśmy na dziesiątym miejscu w rankingu polskich wiki według kategorii kreatywne.

  Tymczasem po prawej widnieje zrzut ekranu przedstawiający statystyki z Panelu Administratora. Poza tym przypominam, że rozpoczęliśmy głosowanie na …  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (30 kwietnia – 6 maja 2018).


  Liczba użytkowników aktywnych w mijającym tygodniu wypada znacznie lepiej niż ta sprzed ostatnich siedmiu dni. Najaktywniejsi fanonpedyści zgodnie z tradycją zostali wymienieni w tabelce po prawej. Oprócz nich jedną edycję wykonał także , a swój wkład wnieśli również , , a także (w Dyskusjach, ale co tam). Wszystkim nam należą się gratulacje! 😀

  Dodatkowo oficjalnie możemy powitać , który chociaż był obecny od samego początku, dopiero niedawno zdecydował się na utworzenie artykułu.


  W ubiegłym tygodniu dodano równe 20 nowych artykułów, a co za tym idzie, mamy ich łącznie 1793, dzięki czemu wciąż jesteśmy na dziesiątym miejscu w rankingu p…  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (23–29 kwietnia 2018).


  Jeżeli chodzi o aktywnych użytkowników, ten tydzień wypadł znacznie gorzej niż poprzedni, jednak mamy nadzieję, że stan ten zmieni się wraz z nadejściem długiego weekendu majowego. Ranking fanonpedystów pod względem liczby ich edycji wykonanych w ciągu ostatnich siedmiu dni tradycyjnie przedstawiono po prawej. Gratulacje należą się wszystkim, a zwłaszcza . To bowiem jej autorstwa jest Janin, planeta, która przez następny miesiąc pobędzie sobie na stronie głównej jako artykuł polecany 😀


  W ubiegłym tygodniu dodano 14 nowych artykułów, a co za tym idzie, mamy ich łącznie 1773. Dzięki temu wciąż jesteśmy na dziesiątym miejscu w rankingu polskich …  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (16–22 kwietnia 2018).


  W tym tygodniu także każdego dnia edytowało przynajmniej dwoje użytkowników.

  Jeżeli chodzi o ranking, to tradycyjnie znajduje się on po prawej. Nastąpiła jednak mała aktualizacja, zgodnie z którą pod uwagę będą brane jedynie edycje dokonywane w głównej przestrzeni nazw i w opowiadaniach.

  Oprócz topowej piątki warto wspomnieć o aktywnych wciągu ostatnich siedmiu dni , i . Wszystkim należą się gratulacje za wytrwałość we własnej twórczości 😀


  W ubiegłym tygodniu dodano 16 nowych artykułów, a co za tym idzie, mamy ich łącznie 1759. Dzięki temu wciąż jesteśmy na dziesiątym miejscu w rankingu polskich wiki według kategorii kreatywne.

  Szczegółowe staty…  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (9–15 kwietnia 2018).


  W porównaniu z zeszłym tygodniem liczba aktywnych użytkowników spadła, co może być spowodowane zakończeniem długiego weekendu wielkanocnego. Mimo to nie jest jednak aż tak źle, a na Fanonpedii w ciągu minionych siedmiu dni nie było ani jednego, w którym nie wykonano by edycji w głównej przestrzeni nazw, włączając także opowiadania 😀

  Tradycyjnie najaktywniejsi fanonpedyści zostali spisani w tabelce po prawej. Gratulacje jednak należą się także , owi i owi, którzy mimo że się w niej nie znaleźli, także poszerzyli swój wkład w tym tygodniu.


  W minionym tygodniu przybyło nam zaledwie 13 nowych artykułów, których więc w swoich zasobach mamy aż 1743. …  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 13 marca 2018 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez FANDOM w obydwu przypadkach.  Biblioteka Arkanii
  Star Wars Fanonpedia

  Data powstania 28 lipca 2008 5 lipca 2015
  Liczba dni istnienia 3576 1043
  Liczba artykułów 2080 1739
  Średnia liczba artykułów przypadająca na 1 dzień 0,58 1,67

  Od ostatniego porównania Biblioteka Arkanii nie odnotowała ani wzrostu, ani spadku liczby artykułów przypadających, a Star Wars Fanon…  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera podsumowanie statystyk Star Wars Fanonpedii w minionym tygodniu (2–8 kwietnia 2018).


  W minionym tygodniu przybyło do nas trzech nowych fanonpedystów, tj. , , oraz . Warto wspomnieć także o troszkę starszej, ale także nowej . Miło mi Was powitać w naszych skromnych progach i mam nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej, aby wspólnie tworzyć i dzielić się naszymi własnymi historiami dotyczącymi ' 😀

  Jeżeli chodzi chodzi najaktywniejszych fanonpedystów minionego tygodnia, odsyłam do tabelki po lewej, gdzie zobaczyć można pięcioro z nich. Oczywiście wszystkim należą się gratulacje za wkład w rozbudowę wiki. Oprócz nich w tym tygodniu przynajmniej jedną edycję wykonali , , , i .


  W minionym tygodniu przybyły nam 24 nowe artykuły, a…  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Arkania nie kopiuje

  2018-04-05 przez Mustafar29
   Plik:Arkania mocno pociśnięta przez ojca-założyciela !!!-1522940290             

  W obliczu tego filmiku, który widzą państwo po prawej, zdecydowałem się zrobić listę rzeczy, które Biblioteka Arkanii skopiowała od gorszej Fanonpedii, czy też jak ją nazywają, danonpedi, i wciąż trzyma, a nawet regularnie używa.

  • Szablon:Sg – szablon opracowany przeze mnie na przełomie sierpnia i września 2015.
  • Szablon:O – czołowy szablon, opracowany przeze mnie do linkowania do Biblioteki Ossus i znajdujący się prawie w każdym artykule.
  • Szablon:Iko – skopiowany szablon zawierający nasz logotyp.

  W powyższym artykule pozwoliłem sobie zalinkować do ważniejszych szablonów. Prawdę mówiąc, cała Kategoria:Szablony specjalne, nie znajdująca się u nich w żadnym drzewku, p…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  • J.J. ABRAMS TO WRITE AND DIRECT STAR WARS: EPISODE IX na StarWars.com
  • RIAN JOHNSON, WRITER-DIRECTOR OF STAR WARS: THE LAST JEDI, TO CREATE ALL-NEW STAR WARS TRILOGY na StarWars.com
  • GAME OF THRONES CREATORS DAVID BENIOFF AND D.B. WEISS TO WRITE AND PRODUCE A NEW SERIES OF STAR WARS FILMS na StarWars.com
  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  [[Kategoria:Aktualności|]]

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 16 lutego 2018 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez FANDOM w obydwu przypadkach.  Biblioteka Arkanii
  Star Wars Fanonpedia

  Data powstania 28 lipca 2008 5 lipca 2015
  Liczba dni istnienia 3490 957
  Liczba artykułów 2028 1575
  Średnia liczba artykułów przypadająca na 1 dzień 0,58 1,65

  Od ostatniego porównania Biblioteka Arkanii odnotowała wzrost liczby artykułów przypadających na jeden dzień o 0,05, a Star Wars Fano…  Czytaj całość >
 • Mustafar29
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ta strona zawiera porównanie zasobów Star Wars Fanonpedii i Biblioteki Arkanii na dzień 17 października 2017 roku. Liczba dni istnienia obu wiki uwzględnia lata przestępne. Aby uniknąć bezpodstawnych podejrzeń o sfałszowanie obliczeń, zdecydowano się przesłać zawartość stron głównych obu witryn na ( – ). Dla przypomnienia informuję, że zapis w nagłówku informujący o liczbie stron jest generowany przez FANDOM w obydwu przypadkach.  Biblioteka Arkanii
  Star Wars Fanonpedia

  Data powstania 28 lipca 2008 5 lipca 2015
  Liczba dni istnienia 3368 835
  Liczba artykułów 1796 1546
  Średnia liczba artykułów przypadająca na 1 dzień 0,53 1,85 Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Ossus II

  2017-10-15 przez Mustafar29

  . Do tego momentu Ossus II miał już w swoich zasobach około 160 artykułów.

  6 lipca 2014 roku na na Yako, zapytany o ewentualne plany założenia nowych witryn poświęconych Gwiezdnym wojnom, nakreślił swoim widzom krótką historię wiki fanonu. Wszystkich chętnych do pomocy w opublikowaniu projektu zaprosił do prywatnego skontaktowania się z nim, proponując, aby powierzono im dostęp do strony. Zakreślił też jasne zasady, jakie obowiązywały na wiki. Zgodnie z tym, co zapisane zostało na nagraniu, dopuszczalne byłoby tworzenie artykułów tylko i wyłącznie na podstawie opublikowanych uprzednio dzieł fanowskich.

  W czerwcu roku w po raz kolejny powrócił temat Ossusa II, tym razem spowodowany masowym tworzeniem artykułów na temat innych witryn i port…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Witam Was, moi kochani, w kolejnym, tym razem szybkim, blogu dotyczącym prowadzonej przeze mnie serii – Autu ciemności.

  I tutaj na dobry początek chciałbym zaznaczyć, że jest mi niezmiernie przykro z tego powodu, że przez prawie cały miesiąc nie mieliście okazji poznać dalszych losów swoich ulubionych postaci: Luke'a, Feela, Leii Windu, Lanevera Villechama... niestety, oni podobnie jak ja rozpoczęli nowy etap w życiu, z tym że tak jak oni są w trakcie poszukiwania sześciu legendarnych mieczy świetlnych, tak ja mam nieco inne zajęcie, mianowicie pierwszy rok w liceum. Przybyło nauki. Godziny w planie lekcji pomnożyły się, a w planie dnia pozostały takie same. I właśnie dlatego, właśnie przez ten ograniczony czas, jakim teraz dysponuję, jeste…


  Czytaj całość >
 • PixelTheHero

  Da ktoś linka?

  2017-09-28 przez PixelTheHero

  Dacie mi linka do rankingu? Bo nie mogę znaleźć.

  Aha, i poprawcie dni do premiery Ostatniego Jedi, bo teraz jeszcze 76 dni.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Aut sprzeczności

  2017-09-15 przez Mustafar29

  .]]

  Jak zdążyliście zauważyć, dosłownie chwilę przed północą wystartowaliśmy z trzecią serią Autu ciemności. Tym wpisem chciałbym jednak przenieść się nieco wstecz i rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie nasunęły się Wam w trakcie czytania tudzież przeglądania dwóch serii pisanych przeze mnie – właśnie Autu ciemności i Przypadków mistrza Feela.

  Kończąc ten krótki wstęp, dodam, że na zdjęciu po prawej zamieściłem najnowszy plakat promujący Aut ciemności. Uzbroicie się w cierpliwość, aby przekonać się, czy ów legendarny pierwszy miecz świetlny znajdzie się w rękach Nowej Republiki, czy sił Ogromnego Królestwa Sithów! </p>


  Jak pewnie wiecie, wraz z , autorem fanonu Kark morderca, Kark bez serca, który podobnie jak Aut ciemności i Przypadki mistrza Feela wc…
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Witajcie, Fanonpedyści! Dziś jest piątek, co oznacza, że oficjalnie rozpoczynamy serię wywiadów. Do pierwszego interview zaprosiłem , który jest już u nas od 10 kwietnia 2016 roku.


  Witaj, Son Gohan, w pierwszym wywiadzie z Fanonpedystami. Na początek może powiedz, skąd jesteś, gdzie mieszkasz, co lubisz robić w wolnym czasie i jakie jest Twoje hobby.

  Jestem z Wielkopolski, mieszkam w Golinie (malutkie miasteczko w powiecie konińskim). W wolnym czasie (którego mam obecnie mnóstwo) lubię rysować, słuchać muzyki (rock, heavy metal, czasami rock and roll i blues). Moje hobby to tworzenie historyjek (poważnych lub komediowych) i jak wspomniałem rysowanie.

  Hmm, z tego, co widzę, na liście Twoich pasji zabrakło Gwiezdnych wojen. Czy to oznacza, że zain…


  Czytaj całość >
 • Michalbr10

  Recenzja książki ' według Michalbr10

  Coś czai się poza Odległymi Rubieżami: niszczycielskie zło, które unicestwi Republikę - jeśli samotny i pogardzany Jedi go nie powstrzyma.

  Revan: bohater, zdrajca, zdobywca, zbawca. Jedi, który opuścił Coruscant, by pokonać Mandalorian, a powrócił jako adept Ciemnej Strony, by zniszczyć Republikę. Rada Jedi przywróciła mu jego dawne życie, ale cena odkupienia była ogromna. Jego wspomnienia wymazano. Wszystko, co mu pozostało, to koszmary. I potworny, nieustanny strach.

  Co dokładnie wydarzyło się poza Odległymi Rubieżami? Revan niezupełnie to pamięta, ale nie może też całkiem zapomnieć. Jest pewien, że trafił tam na straszliwą tajemnicę zagrażającą istnieniu Republiki. Nie mając pojęcia, co to za tajemnica a…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Na początek chciałbym Wam gorąco podziękować za docenienie mojej pracy włożonej w prowadzenie serii Aut ciemności. Już po opublikowaniu pierwszego epizodu dało się dostrzec ogromną aktywność z Waszej strony. Na pewno można stwierdzić, że nie próżnowaliście. Od razu przystąpiliście do oceniania i komentowania. Pytaliście mnie, czy będą następne części. Mówiliście, co Wam się podoba, a co nie. Dawaliście sugestie. Dzięki Wam nie brakuje mi chęci do dalszego tworzenia i swoją drogą mam nadzieję, że stan ten nie zmieni się na start w moim nowym poziomie edukacji. Dzięki Wam wiem, że mam dla kogo pisać. Dzięki Wam wiem, że jest ktoś, kto nieustannie czeka, aż nowy epizod pojawi się w ostatnich zmianach. To dzięki Wam ta seria trwa i będzie trwał…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Urlop

  2017-07-28 przez Mustafar29

  Wyjeżdżam na wakacje i nie będzie mnie przez przyszły tydzień. Abym po powrocie nie musiał za wiele poprawiać, zapraszam do zapoznania się z tą stroną, którą robiłem około 20:00 xD Project:Poradnik.

  Z racji że Henio, w przeciwieństwie do mnie, nie nerdzi całymi dniami na Discordzie, moją pałeczkę na ten czas przejmie . Podr i dozo!

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  List do Arkanii

  2017-06-18 przez Mustafar29

  Kochana Arkanio!

  Zdaję sobie sprawę, że to Ty byłaś pierwsza. Wiem, że mogłaś być na nas zła, ale z całego serca mówię Ci, że stworzenie drugiej wiki na temat fanonu Gwiezdnych wojen nigdy nie było naszym celem.

  To wszytko wyszło spontanicznie. Jako administrator Kroniki Yody Wiki wprowadziłem pisanie fanonu na blogach użytkowników, co jednak nie spowodowało wielkiego entuzjazmu wśród niewielkiej społeczności. Znalazłem więc chętnych do stworzenia odrębnej wiki. Stronę nazwaliśmy Biblioteką Fanonu LEGO Star Wars. Nazwa była zapożyczeniem od Was – w pewnym sensie chcieliśmy się z Wami zsolidaryzować.

  Zgodnie z moim zamysłem, Biblioteka miała być miejscem, gdzie każdy mógłby zamieszczać swoje własne konstrukcje i wymyślać historie, dopełniając fabul…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Moje odejście

  2017-03-17 przez Mustafar29

  Zdecydowałem się opuścić Fanonpedię i w inny sposób udzielać się w polskim Fandomie Gwiezdnych wojen.

  Powód jest dość obszerny. Po pierwsze nie tworzę już fanonu. Po drugie męczą mnie skopiowane grafiki mojego autorstwa przez konkurencyjną wiki i skopiowany słowo w słowo szablon:O, który połączył Fanonpedię i Bibliotekę Ossus linkami.

  Zrzekam się jednocześnie funkcji Pierwszego Administratora.

  Pozdrawiam, 18:58, mar 17, 2017 (UTC)

  Czytaj całość >