FANDOM


 • Mustafar29


  Na początek chciałbym Wam gorąco podziękować za docenienie mojej pracy włożonej w prowadzenie serii Aut ciemności. Już po opublikowaniu pierwszego epizodu dało się dostrzec ogromną aktywność z Waszej strony. Na pewno można stwierdzić, że nie próżnowaliście. Od razu przystąpiliście do oceniania i komentowania. Pytaliście mnie, czy będą następne części. Mówiliście, co Wam się podoba, a co nie. Dawaliście sugestie. Dzięki Wam nie brakuje mi chęci do dalszego tworzenia i swoją drogą mam nadzieję, że stan ten nie zmieni się na start w moim nowym poziomie edukacji. Dzięki Wam wiem, że mam dla kogo pisać. Dzięki Wam wiem, że jest ktoś, kto nieustannie czeka, aż nowy epizod pojawi się w ostatnich zmianach. To dzięki Wam ta seria trwa i będzie trwał…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Urlop

  lip 28, 2017 przez Mustafar29

  Wyjeżdżam na wakacje i nie będzie mnie przez przyszły tydzień. Abym po powrocie nie musiał za wiele poprawiać, zapraszam do zapoznania się z tą stroną, którą robiłem około 20:00 xD Project:Poradnik.

  Z racji że Henio, w przeciwieństwie do mnie, nie nerdzi całymi dniami na Discordzie, moją pałeczkę na ten czas przejmie . Podr i dozo!

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  List do Arkanii

  cze 18, 2017 przez Mustafar29

  Kochana Arkanio!

  Zdaję sobie sprawę, że to Ty byłaś pierwsza. Wiem, że mogłaś być na nas zła, ale z całego serca mówię Ci, że stworzenie drugiej wiki na temat fanonu Gwiezdnych wojen nigdy nie było naszym celem.

  To wszytko wyszło spontanicznie. Jako administrator Kroniki Yody Wiki wprowadziłem pisanie fanonu na blogach użytkowników, co jednak nie spowodowało wielkiego entuzjazmu wśród niewielkiej społeczności. Znalazłem więc chętnych do stworzenia odrębnej wiki. Stronę nazwaliśmy Biblioteką Fanonu LEGO Star Wars. Nazwa była zapożyczeniem od Was – w pewnym sensie chcieliśmy się z Wami zsolidaryzować.

  Zgodnie z moim zamysłem, Biblioteka miała być miejscem, gdzie każdy mógłby zamieszczać swoje własne konstrukcje i wymyślać historie dopełniając fabula…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Moje odejście

  mar 17, 2017 przez Mustafar29

  Zdecydowałem się opuścić Fanonpedię i w inny sposób udzielać się w polskim Fandomie Gwiezdnych wojen.

  Powód jest dość obszerny. Po pierwsze nie tworzę już fanonu. Po drugie męczą mnie skopiowane grafiki mojego autorstwa przez konkurencyjną wiki i skopiowany słowo w słowo szablon:O, który połączył Fanonpedię i Bibliotekę Ossus linkami.

  Zrzekam się jednocześnie funkcji Pierwszego Administratora.

  Pozdrawiam, 18:58, mar 17, 2017 (UTC)

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Siły przeznaczenia

  lut 6, 2017 przez Mustafar29

  Rozpoczynam pracę nad nową serią fanoniczną, Siły przeznaczenia. Będzie ona opowiadała historię opartą o nowy kanon. Główną postacią będzie Jax Pavan, który w Legendach wystąpił w powieści Ostatni Jedi.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Wywiad z Mustafarem29

  sty 1, 2017 przez Mustafar29


  Witamy drogich czytelników w naszym pierwszym wywiadzie. Dziś udało nam się spotkać z Mustafarem29, głównym autorem internetowej serii Gwiezdne wojny: Łowcy Światła wydawnictwa Mustafar’s Creation. Z okazji zakończenia prac nad serią pierwszą, chcielibyśmy zadać Panu kilka interesujących nas pytań.


  Zacznijmy może od najprostszego pytania. Fani z całego globu burzą się na śmierć wielu głównych bohaterów. wpisy na portalu Facebook mówią jasno i wyraźnie, iż czytelnicy chcieliby poszerzenia postaci Eetha Kotha, która zginęła zaraz po dbiucie w Pańskiej serii.
  Po pierwsze to chciałbym się przedstawić, witam serdecznie panią redaktor. Tak, zdajemy sobie sprawę, iż losy bohaterów toczą się szybko. Jak to mówią, czas leci i my nic z tym nie możemy zro…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Databank

  gru 27, 2016 przez Mustafar29

  Ta strona będzie zawierać najważniejsze i kluczowe informacje o postaciach z mojego fanonu, Gwiezdnych wojen: Łowców Światła.

  Hasła szeregowane są alfabetycznie, w przypadku postaci brana jest pod uwagę pierwsza litera nazwiska.


  Cos Dashit urodził się na Dantooine. Został wzięty do zakonu Jedi mając zaledwie pół roku, gdyż wykryto w nim potencjał oraz wrażliwość na Moc. Kiedy jego mistrz, Eeth Koth zaginął, Dashit dołączył do Inkwizycji, jednak dzięki Sakonowi Tiganie wrócił na stronę światła.


  Po wojnach klonów, Jossal przeżył rozkaz 66. Porwany przez Imperium, został uwolniony przez Łowców Światła, do których dołączył, stając się mistrzem.


  Nogata był ithoriańskim mistrzem Jedi, który przeżył rozkaz 66 podczas bitwy o Felucię. Błąkając się po g…
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Porządki

  gru 21, 2016 przez Mustafar29

  Joł! Lecimy z porządkami, dosyć obszernymi.

  Po pierwsze, ogłaszam oficjalne skasowanie serii Przypadki mistrza Feela. to ostatnia część serii, zakończona śmiercią Shmi Skywalkery, upadkiem i Królestwa i Lordów Sitsów.

  Feel, Luck i przyjaciele obecni na WookieeStation ponieśli śmierć, aby ostatecznie pozbyć się wroga.

  Co do Gwiezdnych wojen: Łowców Światła. Tytułowy zakon będzie posiadał rangi:

  1. Adept, np.
  2. Padawan, np. Gubernator
  3. Starszy padawan, np. Jacken Prime
  4. Rycerz
  5. Doświadczony rycerz
  6. Mistrz
  7. Wielki Mistrz (tylko jeden na raz), np. Sakon Tigana

  Dla sprostowania: Gubernator to pseudonim ;)


  A! I łapcie logo zakonu Łowców Światła!

  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  SKOŁA!

  wrz 3, 2016 przez Henio z Tesco

  Z racji, że rok szkolny zaczął się już na dobre, chciałbym życzyć Wam samych sukcesów, nieważne czy jesteście w podstawówce, gimbazie, liceum/technikum/zawodówce czy nawet na studiach. I pamiętajcie, że to wszystko jest dla waszego dobra i byście byli szczęśliwi. Na koniec taki starwarsowy mem podsumowujący całą szkołę...

  Czytaj całość >
 • HickRatch

  Naprawmy Fanonpedię

  sie 10, 2016 przez HickRatch

  Pamiętacie mojego bloga o proponowanych zmianach w regulaminie i infoboksach? Pora na coś większego - powinniśmy uruchomić program rekonstrukcji naszej wiki ze względu na niewykorzystanie potencjału czającego się w fanonie (o tym za chwilę).

  Wiecie, czemu nasza wiki istnieje? Teorytycznie na jednym jednojęzycznym serwerze Wikii powinna być jedna wikia poświęcona danemu tematowi. Nie szkodzi to jednak łamaniu tej zasady. Od 2008 istnieje Biblioteka Arkanii, ale rok temu założono wikię o fanonie Lego Star Wars, która z czasem zmieniła się na Fanonpedię.

  Jak jest dzisiaj? Mamy pokaźną ilość artykułów, tylko o jakieś 120 mniej niż Arkania. Większość jednak to humorystyczne stuby. I właśnie w tym tkwi przyczyna naszego istnienia - gdybyśmy się mu…

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Więc na szybko. Po prawej mamy polski plakat filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

  Po drugie tytuł. Podając za źródło polski profil Star Wars na Facebooku można stwierdzić, iż tytuł najprawidłowiej zapisujemy jako Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

  Po trzecie: w Polsce premiera odbędzie się 15 grudnia, a ogólnoświatowa premiera 14. Właściwie wiecie, w USA i tak jest inny czas.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Dziś mam dla Was kolejną informację na temat tożsamości . Mianowicie od dawna uważam, ba, może lepiej powiedzieć: pragnę, aby postać Naczelnego Wodza wcale nie była , ale z rasy .

  Jakie argumenty można na to przedstawić?

  Po pierwsze wygląd. Naczelny Wódz Snoke wyglądem bardzo przypomina wyglądem Pau’anina. Á propos wyglądy, mamy jeszcze inny argument. Blizny Snoke’a mógł sobie zrobić podczas wybuchu reaktora '.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Lubicie napisy rozpoczynające wszystkie filmy sagi Gwiezdnych wojen, nie? Chcielibyście, by pojawiły się one w Łotrze 1: Gwiezdnych wojnach Historiach? Ja osobiście jestem temu przeciwny, gdyż należy odróżnić nasze ukochane epizody od spin-offów. Ale jakieś wprowadzenie musi być, nie?

  Zacznijmy tak. Napisów najprawdopodobniej nie będzie. Kathleen Kennedy ma bardzo podobne zdanie do mojego, jednak nie jest jeszcze pewna pojawienia bądź niepojawienia się napisów w Łotrze 1: Gwiezdnych wojnach Historiach.

  Kolejny nius: Ram Bergman, producent epizodu ósmego Gwiezdnych wojen wystąpi w Łotrze 1: Gwiezdnych wojnach Historiach.

  I jeszcze a propos zwiastuna: nie wiadomo, kiedy go wyświetlą. Fakt, iż miał być zaprezentowany ponad tydzień temu jest przerażają…

  Czytaj całość >
 • HickRatch

  W związku z faktem, że Arkania ma więcej od nas artykułów, rozbudowanych fanonów i aktywnych edytorów i kilka ostatnich wydarzeń musimy się wziąsć do roboty. Proponuję kilka zmian w regulaminie, by umocnić strukturę naszej wiki.

  • Proponuję do praw fanonu dodać punkt "Zakazuje się celowego kopiowania nazw, treści i poszczególnych elementów fanonów na Fanonpedii na inne strony internetowe. Administracja tamtej strony powinna ukarać kopiującego, zaś zerżnięte elementy - usunąć lub zmienić ich treść, by nie wyglądały jak zrzynka.".
  • Proponuję do praw użytkownika dodać punkt "Zakazuje się podejmowania działań mających na celu obrażania Fanonpedii bądź jej użytkowników w reszcie internetu.". W sumie można to połączyć z prawami użytkownika, paragrafe…
  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Cześć. Kojarzycie Macieja Musiała? To ten, co współprowadził The Voice of Poland. Znany jest między innymi z gry aktorskiej w Rodzince.pl, a także w Ojcu Mateuszu. Maciej Musiał udzielał również głosu Ezrze Bridgerowi w Star Wars: Rebeliantach.

  Po Internecie krążą równie plotki. Dziś spotkałem się z artykułem, który informuje nas, iż Maciej Musiał zdecydował się na szkołę aktorską. Przyjęto go do Krakowa i do Warszawy. Co ciekawe, uczniowie pierwszego roku nie mogą brać udziału w żadnych filmach czy projektach. Czy to oznacza, że w jesiennym sezonie serialu Gwiezdnych wojen Ezrę zagra inny aktor?

  Ba, czy to oznacza, ŻE TOMKA NIE BĘDZIE W RODZINCE.PL?

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Wczoraj pośrednio uczestniczyłem w Star Wars Celibration, prowadzonym przez Gwendoline Christie, czyli aktorkę grającą kapitan Phasmę. Oczywiście cała fabuła skupiona była wokół nadchodzącego filmu, Łotra 1: Gwiezdnych wojen Historii. Troszkę nowych informacji się pojawiło, więc nie przeciągając, przedstawię je Wam w myślnikach.

  • Saw Gerrera, jeden z bohaterów Łotra 1: Gwiezdnych wojen Historii jest postacią występującą również w Gwiezdnych wojnach: Wojnach klonów.
  • Mamy C-3PO, R2-D2 i BB-8. W Łotrze 1: Gwiezdnych wojnach Historiach pojawi się nowy droid numerem K-2SO. Odgrywał go będzie Alan Dudyk. Przyznał, że dziwnie się czuł, odgrywając postać kolejnego droida sagi, podobnie jak Anthony Daniels. Dobrze, że chociaż na końcu Alan raczył nas poinfor…
  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Witam w pierwszej odsłonie Dziennika Galaktycznego', nowej serii blogowej każdego fana Gwiezdnych wojen. Będę ją prowadził bądź współprowadził. Dzisiaj skupimy się na najważniejszych niusach dotyczących naszego ulubionego uniwersum George’a Lucasa.


  Jak pewnie wiecie, nastąpiła niewielka zmiana tytułu nadchodzącego filmu. Od teraz nie będzie to już Łotr Jeden: Gwiezdne wojny Historie, a Łotr 1: Gwiezdne wojny Historie. Zmiana, subiektywnie, całkiem całkiem. W końcu nie mamy przed oczami babci mówiącej: – Franek! A to łotr jeden!

  Co do nazwy, drugi człon tytułu nie podoba mi się aż tak. Gwiezdne wojny Historie – po’kiego grzyba? A Star Wars Story znaczy bardziej Historia Gwiezdnych wojen i to by było o wiele lepsze rozwiązanie.

  Ale przejdźmy już do samego…


  Czytaj całość >
 • Rainbow8162

  Eshlaii Skykiller

  cze 27, 2016 przez Rainbow8162

  Witam wszystkich. Mimo baaardzo długiej nieobecności n Wikii, układałam od czasu do czasu historie ze Star Warsów. Postanowiłam jedną z nich na tej oto Wikii w końcu umieścić, jednak muszę najpierw wszystko sobie rozpisać i poustawiać. Dlatego najpierw napiszę to tu, a następnie skopiuję do strony.


  Eshlaii Skykiller to koreliańska mistrzyni Jedi. Jak nazwa wskazuje, urodziła się ona na Korelii. Przewodniczyła Radzie Jedi na lesistej planecie Madior.


  Eshlaii urodziła się na Korelii, lecz szybko została zabrana z tamtąd przez matkę, Aserai Skykiller, która oddała ją w ręcę Zakonu Jedi na Coruscant. Tam szkoliła się ledwie trzy lata, ponieważ jej matka otrzymała przekierowanie na Ryloth. Postanowiła ona zabrać córkę ze sobą. Podróż miała trwać …
  Czytaj całość >
 • TerrorDaktyl

  Wracam!!!!

  cze 21, 2016 przez TerrorDaktyl

  Wróciłem ;). Myślę, że parę osób cieszą się moim powrotem. Postaram się być bardziej aktywny!! Czołem!!!

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Minionymi czasy na Fanonpedii wprowadzono kilka unowocześnień: zmieniono lekko regulamin oraz nowe nazewnictwo rang.


  Naczelny Wódz to najwyższe uprawnienia na Fanonpedii. Posiadaczowi ich przyznana jest ranga biurokraty oraz administratora. Do Naczelnych Wodzów należy podejmowanie najważniejszych decyzji w sprawie wiki, czuwanie nad nią oraz dbanie o jej porządek, głównie techniczny. Naczelni Wodzowie powołują i odwołują wodzów i dowódców. Na co dzień praca Najwyższego Wodza niewiele różni się od obowiązków wodza.

  Naczelni Wodzowie Fanonpedii:


  Wódz posiada uprawnienia administratora, a jego codzienna praca niewiele różni się od pracy Najwyższego Wodza. Zupełnie jak on blokuje użytkowników, prowadzi głosowania, przenosi, zabezpiecza i odbezpie…  Czytaj całość >
 • TerrorDaktyl

  Urlop

  kwi 27, 2016 przez TerrorDaktyl

  Cześć. Witam wszystkich użytkowników naszej przepięknej wiki. Przemyślałem sprawę. Niestety szkoła i inne sprawy zmusiły mnie do przejścia na dwumiesięczny urlop. Wiem, że wielu będzie za mną tęsknić, ale nie martwcie się – widzimy się już 27 czerwca

  Biurokratów proszę o wyrozumiałość i nieodbieranie uprawnień. 14:58, kwi 27, 2016 (UTC)

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Krótko: jeszcze dwie części pierwszej serii, następnie natomiast startujemy z sezonem drugim. Zapraszam do zapoznania się z opisem serii.

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Typografia

  kwi 24, 2016 przez Mustafar29

  Półpauza –

  Gdy na pauzę masz ochotę,
  Do pogłówkuj najpierw trochę!
  Spację wpisz po każdej stronie
  I pamiętaj to co do niej!

  Myślnik -

  A z myślnikiem są kłopoty.
  Na spację nie mniej ochoty.
  Z żadnej strony jej nie wpisujcie!
  Nad tym proszę, nie główkujcie.

  Nawiasy ()

  Na łączce rośnie akacja.
  Zewnątrz zaś musi być spacja!
  Po nawiasy są fajowe,
  Jak nocne noce majowe.

  Pozostałe

  W każdym znaku, wpisuj spację
  Leć na pole po akację!
  Bo te spacje zawsze z prawej.
  A po lewej są żurawie.
  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  Czas zacząć nową serię blogową Fanonpedii, mianowicie aktualizację techniczną. Mamy coraz więcej użytkowników, czemu towarzyszą również zmiany wpływające na odbiór naszej wiki.

  Zacznijmy od szablonu autor, który został poddany rewolucji. Zmniejszono czcionkę i usunięto pogrubienie w słowie „autor”. Miało to na celu zapewnienie komfortu naszym użytkownikom – autor w wersji poprzedniej zawierał zbyt dużo miejsca, co negatywnie współgrało z umiejscowieniem ów szablonu.

  Kolejną ważną sprawą do omówienia jest kwestia informacji wyświetlanej na początku każdego artykułu. Możliwe jest do tylko i wyłącznie za sprawą naszego autora. W ten sposób administracja przekazywać będzie informacje fanonpedystom w sposób szybki i elegancki. Oczywiście, informa…

  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  MEMY

  kwi 19, 2016 przez Henio z Tesco

  Mem (od gr. mimesis, 'naśladownictwo') – w memetyce to nazwa jednostki ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej. Termin został wprowadzony przez biologa Richarda Dawkinsa w książce Samolubny gen. Memy powielają się poprzez naśladownictwo, w procesie ich replikacji działa dobór naturalny. Podlegają również mutacji.

  Aktualnie w memetyce istnieją równolegle alternatywne definicje pojęcia memu:

  • mem jest jednostką informacji kulturowej, zapisanej w mózgu. Jego oddziaływanie jest widoczne dzięki obserwacji efektów socjotypowych,
  • mem jest jednostką informacji zapisanej w mózgu lub na innym nośniku: w książce, na płycie CD, na ulotce reklamowej itd. W tym przypadku pojęcie memu i socjotypu się zlewają,
  • mem jest…
  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Powrót!

  kwi 14, 2016 przez WojtekNinjaZX

  Po na myśle postanowiłem powrócić na fanonpedię z najnowszym fanonem!

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Nastał ten przemiły wieczór, gdy opowiem Wam co nieco o drugim sezonie Przypadków, Otóż bowiem każda seria liczyć będzie po dziesięć epizodów. Obecnie Przypadki mistrza Feela uzbrojone są w siedem rozdziałów, nietrudno więc się domyślić, że ósmy, dziewiąty i dziesiąty są już w drodze.

  Przypadki stopniowo pogłębiają swoją fabułę – dzieje się coraz więcej. Nowi antagoniści, nowe przypadki… komedia i parodia schodzą na drugi plan. Nie oznacza jednak to ich całkowitego wyrzucenia.

  Na szybciutko: w serii drugiej pojawi się również Darth Shpanner, bohater Sagi Mariuszka, którego imię – nim zdecydowałem się go wykorzystać – zapisywano Szpaner. Czytamy rzecz jasna tak samo.

  W drugim sezonie Darth Ewad będzie musiał wybrać, czyją stronę popiera. Powróci tam…


  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  KONIEC!

  mar 31, 2016 przez Henio z Tesco

  PRIMA APRILIS XD

  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  W Rebelsach pojawił się Darth Maul, Anakin ma inny wygląd niż w TCW, może też żyć ze zniszczoną maską! Maul zabił panią Inkwizytor, a ten trzeci, co nie zdjął maski też umar latając na swym mieczu. Ten zielony również nie żyje. A Vader zabił Ahsokę!!!

  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Powrót

  mar 20, 2016 przez WojtekNinjaZX

  Zastanawiam się nad krótkim powrotem na fanonpedie, kto za?

  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Wiadomość

  mar 1, 2016 przez WojtekNinjaZX

  Chciałbym powiedzieć, że... odchodzę z Fanonpedii i Arkanii

  Powody:

  Fanonpedia:Fanonpedia ma mało użytkowników i powoli zaczyna upadać. Poza tym, jak odszedłbym tylko z fanonpedii, Mustafar nazwał mn

  Arkania:Czuje się tam nietraktowany sprawiedliwie

  Dziękuje za wszystko i żegnam

  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  Nowy fanon

  lut 26, 2016 przez Henio z Tesco

  Dwie szybkie informacje: reedycja Gwiezdnej Beki, tworzę nowy fanon. Więcej nie powiem...

  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  OFICJALNIE, Star Wars New będzie mieć 6 serii.

  Pierwsza trylogia SW New, znana też jako Początek składa się z serii Star Wars New, Star Wars Future oraz Star Wars Past, to którego mam już pomysł

  Druga trylogia nazywana Końcem składa się z serii Star Wars New:New Chapter, Star Wars New:( To tej serii możecie podawać pomysły na nazwe) oraz Star Wars New: Final Chapter

  Co się stanie po zakończeniu Final Chapter? Zakończy się też SW New, jednak rozpocznie się za to kolejna seria, która nazwy jeszcze nie ma

  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Odejście

  lut 21, 2016 przez WojtekNinjaZX

  Tak, odchodzę

  Żegnam i dziękuje 

  Czytaj całość >
 • TerrorDaktyl

  Witajcie!!! Już 3 część tej paplaniny xD. Dzisiaj zajmiemy się zestawem z linii Lego Marvel Super Heroes o numerze katalogowym 76050 Pościg za Czarną Panterą. Bez gadanie przechodzimy do zalet.  • Tania cena. W wielu zestawów wkurzała mnie wysoka cena. Jednak tu mi jak najbardziej pasuje. Za super myśliwiec, mały fajny motorek i jeep. Brakuje mi Visiona i by było idealnie.

  • W zestawie nie znajduje żadnych wad.

  No i wreszcie podsumowanko. Zestaw fajny, dla fanów Marvela (czyli dla ciebie Gial) to idealne połączenie z filmu Kapitan Ameryka:Wojna Bohaterów". Zestawu nie będę chciał raczej zdobyć. Zestaw oceniam na 7/10. Mustafar, czekaj na kolejną, ponieważ wezmę pod lupę zestaw z Star Wars.

  Czytaj całość >
 • TerrorDaktyl

  Witajcie. Już 2 część tej paplaniny. W tej części zajmiemy się zestawem 17312 Ekimu the mask meaker. Zapraszam do miłej lektury.  • Przeźroczysta niebieska Maska Kreacji to niezły unikał. Sam nie jestem fanem tej maski, ale przypuszczam że wielu fanów ją uwielbia.

  • Zwykła budowa. Wiem, wiem, cały czas o tym trąbię. Ale jednak tej wyjątkowej postaci fajnie by było ją zrobić.


  No i nareszczie koniec. Ekimu, jest fajniejszy niż w swoim małym wcieleniu. Za wadę można zaliczyć mniej fajną broń, ale to jest szukanie błędów tam gdzie ich nie ma. Samego oceniam na 5/10. Jakoś nie będę chciał go kupić, jednak jak będzie przecena to go sobie. A jak wam się spodobał? Napiszcie w komentarzach.

  Czytaj całość >
 • TerrorDaktyl

  Witajcie drodzy użytkownicy, tutaj wasz admin TerrorDaktyl. Na tym blogu poznacie nowe zestawy na 2016 rok, oraz wyszukam informacje nawet na 2017 rok ;). Zapraszam do czytania. Dzisaj omawiam zestaw 71316 Umarak the Destroyer  • Inna forma. Wielu fanów, w tym ja serii LEGO Bionicle mogła przeszkadzać "zwykła" budowa, czyli za bardzo ludzka. Wielki, morderczy łowca powinien wyglądać jak bestia, czyli tak jak ten zestaw.
  • Wielkość. Bardzo chuda sylwetka Umaraka, ale w wcześniejszym zestawie mogła bardzo w nim przeszkadzać, mi również. Nawet masywność Tahu była o wiele masywniejsza, jak u lekkoatlety. Umarak mógł mieć najwyżej Sześcioflaka hue hue hue. W tym zestawie zostało to bardzo poprawione.

  • Prosta budowa. W tym zestawie może przeszkadzać prost…  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Podzieliłem sobie fanów na pięć stopni.


  • Fan realny – interesuje się wieloma rzeczami, jednak Gwiezdne wojny to klasyk – żaden Hobbit nie pobije SW. W ogóle nie używa zwrotu Star Warsy.
  • Fan „nie tylko” – interesuje się Gwiezdnymi wojnami, ale nie ma aż tak dużej wiedzy, równie dobrze zna Hobbity czy Lord of the Ringsy lub Harry Poterr. Rzadko używa zwrotu Star Warsy.
  • Fan niedzielny – delikwent uważający się za największego fana ,czego on nie wie , jest po prostu debest . W żeczywistości myśli ,że premiera epizodu usmego jest za dwa miesionce i nazywa sie pan pierniczek,ktuy pisze na szypko.
  • Fan „nieżebyco” – chodzi do kina, zna się trochę, nie uważa się za wielkiego fana, często w ogóle wypiera się fanostwa.
  • Niefan – pierwszy raz ma do czynienia z Gwiezdnymi wojn…


  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  ' to '! Zżynanie! Zero oryginalności! Precz! – tak mawiała znaczna część fanów już 18 grudnia. Czy słusznie? Według mnie – nie. Prawda, Przebudzenie Mocy bardzo nawiązuje fabułą do Nowej nadziei – i to jest cudowne!  Nr Gwiezdne wojny: Epizod IV – Nowa nadzieja Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
  1 Na początek filmu widzimy kolesia w masce – lorda Dartha Vadera – który atakuje rebeliantów, mordując przy tym ważną osobę – kapitana Antillesa. Na początek filmu widzimy kolesia w masce – Kyla Rena – który atakuje Ruch Oporu, mordując przy tym ważną osobę – kolesia z brodą.
  2 Ważne dane, czyli plane Death Stara przekazane są droidowi R2-D2. Po drodze napotyka Jawów, którzy go porywają dla okupu. Ważne dane, czyli mapa z kryjówką Luke'a Skywalkera przekazane są…
  Czytaj całość >
 • Henio z Tesco

  Darth Plaguies to jeden z najbardziej tajemniczych bohaterów gwiezdnej sagi. Jedni sądzą, że to Snoke, ale ja się postaram to obalić.


  Historia Dartha Plaguiesa Mądrego jest legendą Sithów, a co za tym idzie większej grupy użytkowników ciemnej strony, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie (a przynajmniej od czasu Bane'a). Nigdzie nie usłyszymy nawet wzmianki, że Sith był mistrzem Palpatine'a; wiemy tylko, że żył i potrafił robić to wiecznie. Moim zdaniem zabić go mógł jakiś inny uczeń, niekoniecznie Palpuś. Są dwa warianty kiedy żył Plaguies:

  1. Za czasów Imperium Sithów,
  2. Po wprowadzeniu "zasady dwóch", ale niekoniecznie w czasie życia Palpatine'a.

  To drugie może być bardziej prawdopodobne, gdyż umiejętności przekazywane są z mistrza na …


  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Dziś może troszkę mniej "starwarsowo" – skupimy się bowiem, jakie cechy powinien uosabniać dobry film. W komentarzu zaznaczymy, czy i inne epizody SW choć troszkę zawierają najważniesze dla mnie elementy.


  Cecha I II III IV V VI VII
  Śmierć głównego bohatera.
  Epicka misja pomiędzy siłami dobra i zła.
  Epickie spotkanie antagonisty z bohaterem pozytywnym.
  Pokazanie umiejętności bohatera, o których wcześniej było wiadomo.
  Dobro i zło stojące na równi – nie ma wyższości zła czy dobra.
  Nie wtykanie nowych postaci na siłę.
  Dobra muzyka.
  Dobre żarty – nie suchary.
  Dużo, aczkolwiek nie wszystko wiemy o obu postaciach.
  Klasyczne efekty specjalne. Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Cześć Po ostatnich zmianach z pewnością widać, że moje ferie się skończyły, a drugi semetr idzie pełną parą w moim małym pociągu. Nie ostatnim, ani nie pierwszym jego wagonikiem jest Wikia, ponieważ – choć czas nieustannie płynie – staram się nie zmniejszać swojej aktwywności. Nie jest to jednak takie łatwe W domu przeciętnie jestem o szesnastej, a nauka i pewne obowiązki przysłaniają moje zainteresowania....

  Dziś jednak, po kolejnym męczącym dniu zajmiemy się moją dość subiektywną opinią na temat nowego kanonu. Jak Wam pewnie wiadomo, wiosną 2014 wytwórnia Disney poinformowała nas, że seria zwana Expanded Universe, w skład której wchodziły wszystkie dotychczasowe materiały licencjonowane, czyli komiksy, książki, gry, filmy, i seriale zost…


  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Ważna Wiadomość

  sty 30, 2016 przez WojtekNinjaZX

  do usunięcia

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Data kłamie, ten wpis publikowany jest publikowany godzinę później, niż Wam się wyśweitla. Dziś, czyli trzydziestego stycznia roku dwa tysiące piętnastego omówimy sobie, kim byli rodzicie i dlaczego ją porzucili.

  Może najpierw co wiemy. Wiemy mało: wiemy zaledwie, że Rey uodziła się na piętnaście lat po o . Wielu fanów wymyśla i analizuje wiele hipotez dotyczących jej rodziców, którzy zostawili pięcioletnią dziewczynkę na . Pytań i przypuszczeń jest wiele: według fanów ma to być córka i , inna, najpopularniejsza teza stawia na , a jeszcze inna zakłada, że ojcem Rey jest ....

  Co ciekawe, jeden z twórców twierdzi, że A więc wszystko zakłada, iż jest nim sam . Jednak wiemy, że Finn, choć na plakacie i nawet w klockach lego dzierży – wcal…


  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Wojtek Con 2016!

  sty 29, 2016 przez WojtekNinjaZX

  Dzisiaj wielki dzień- pierwszy Wojtek Con! Odbędzie się on o 20:00 albo w piątek lub w sobote.Dostaniecie Newsy na temat Star Wars Past!


  • Star Wars Past to nie oficjalna nazwa serii III Star Wars New, inne prawdopodobne to Star Wars Before oraz Star Wars Super
  • Seria się rozpocznie od 37 BBY
  • W tle zobaczymy Anakina SkywalkeraNajprawdopodobnie głównym bohaterem 4,5 i 6 części Star Wars Past będzie Gilor Mantre
  • Pojawi się powieść Galaxy Hunters, która będzie powieścią będącą pomiędzy 4 a 5 częścią Star Wars Past
  • Ezra Bridger pojawi się w znaczącej roli(Nie powiem jakiej)
  • Asajj Ventress również powróci
  • Dowiemy się, jak zginął ojciec Chrisa Tonmara
  • Wspomniana zostanie Ahsoka Tano, która (SPOILER)umrze w mojej wersji
  • Mace Windu zjednoczy się z mocą

  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Dzisiaj mi się strasznie nudzi, dlatego do Waszej dyspozycji daję kolejny wpis na blogu dotycznący . Jest to chyba dosyć bardzo pospolity temat, mianowicie tożsamość . W internecie pojawia się bardzo wiele ciekawych plotek, ale niestety żadna oficjalnie niepotwierdzona.

  Co ciekawe, najpopularnieszą teorią jest, jakoby Snole był lordem . Aktor grający postać najwyższego lidera twierdzi, iż . Jak interpretować jego słowa?


  Argumentów za jest bardzo, bardzo wiele. Utwór, który toważyszy filmowi podczas rozmowy ze Snokiem został wykorzystany tylko raz wcześniej – w podczas rozmowy z o – nie kim innym jak Darth Plagueis.

  Ponad to wygląd Snoke'a i Plagueisa jest bardzo podobny: co ważne, w nowym kanonie nie wiemy, jak wyglądał tajemniczy mistrz …  Czytaj całość >
 • Mustafar29


  Witamy w pierwszej odsłonie Na bieżąco – serii blogowej, w której dyskutujemy na temat Gwiezdnych wojen i Star Wars Fanonpedii.

  Najpierw może krótko o serii – Na bieżąco będzie się pojawiało bardziej lub mniej regularnie. Jesteśmy otwarci na tematy wpisów. Na pewno będziemy omawiali dość kontrowersyjne tematy Star Wars, gadali o i o....

  Dzisiaj postanowiłem skupić się na czymś, co usłyszałem od – podobno potwierdziło na dziewięćdziesiąt procent, iż ma się pojawić w ósmym epizodzie sagi jako.... duch?

  Otóż tak. "Nowy rząd" Disneya wprowadzi bardzo wiele zmian względem nowego kanonu. Oficjalnie potwierdzono, iż w obsadzie kolejnej części zawidnieje nazwisko . Czy więc domniemane wieści o wrażliwości Hana na są jedynie przypuszczeniem?

  Nie. To na pew…


  Czytaj całość >
 • WojtekNinjaZX

  Star Wars Past!

  sty 29, 2016 przez WojtekNinjaZX

  Oficjalnie ogłaszam pracę nad 3 fazą Star Wars New, która tym razem będzie prequelem.Nazwa to Star Wars Past

  Wszelkie pytania w komentarzach!

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Witajcie Fanonpedyści! W dzisiejszej odsłonie Fanonpedystek i fanonpedystów, pierwszej odsłonie – nie zawaham się przyznać, przedstawię Wam sylwetkę TerroraDaktyla, od sierpnia 2015 pełniącego funkcję administratora naszej wiki, w zastępstwie za PikaPLa. Tak więc życzę miłej lektury ;*.


  1. Tak więc bez zbędnych skrupułów przechodzimy do zadania pierwszego pytania. Więc dobrze, może na początek się przedstaw: co robisz w wolnym czasie, jakie są Twoje hobby i tym podobne?

  No to na początek witam w wywiadzie W wolnym czasie buduje MOC'i, oglądam Gwiezdne Wojny, Jurassic World, Hobbit, Lotra. Rysuje też postacie z FnaF, gram w The Esctapist, Primal Carnage. Lubię wymyślać własne stworzenia.

  2. Spoko, Gwiezdne wojny też oglądam :> Jurrasic World nawet …

  Czytaj całość >
 • Mustafar29

  Oto lista najgłupszych rzeczy, które możesz zrobić na Fanonpedii.

  1. Napisać spację przed wykrzyknikiem na czacie, w obecności .
  2. Powiedzieć , że Ciekawa historia jest nieciekawa.
  3. Krytykować przy Wojny klocków.
  4. Powiedzieć Mustafarowi, że szablon Autor jest głupi....
  5. Powiedzieć, że jest dziecinny.
  6. Lubić .
  7. Być za platfusami / lewakami, pisać o tym na PW do Mustafara.
  8. Powiedzieć , że BBY/ABY są kanoniczne.
  9. Lubić postać Jar Jara.
  10. Przerzucić się na Arkanię.
  Czytaj całość >

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki